Hakkımızda

1970 yılından beri Yalçınkaya Gemi Sanayi olarak bir çok gemi, yat, tenezzüh, balıkçı tekneleri imalatı yapan şirketimiz Altınova tersaneler bölgesinde 2007 yılında ÇAKIRLAR TERSANESİ adı ile faaliyete geçmiştir.

Çakır Hayrullah Yalçınkaya 1971 yılında İstanbul Haliç Ayvansaray’ da gemilerin ve ağaç teknelerinin saç aksamlarının tamiri ve yapımı ile bu sektöre girmiştir. İlk olarak eski çektirmelerden ufak gemilerle adımlarını atmış, Karakutoğulları ile yeni gemi inşasına başlamış, şirkette belirli aşamalar kaydetmiştir. Daha sonraları Haliç Tersanelerinin Tuzla’ ya gelmesiyle burada alanı büyütüp, daha büyük gemilere Çakırlar Denizcilik ünvanı ile imza atmıştır. 2000 yılından sonra yat inşasına başlayıp ‘Büyük Barbarossa’ isimli (51 metre boyunda) yatı imal etmiştir. Tenezzüh gemileri, romorkör, balıkçı tekneleri, yolcu tekneleri, gemi inşası ve tamiri olarak sayısız projeye imza atmıştır.

ÇAKIRLAR SHIPYARD

12000 m2 alana kurulu, 1500 m2 kapalı sahası ve gemi kurabilme kapasitesi ile çalışmalarına devam etmekte olup tüm hizmetlerini büyük bir titizlikle gerçekleştirmektedir.

Tersane bünyesinde 1000 kVA elektrik trafosu, 2 adet forklift, 2 adet mobil vinç, caka, silindir, kesim tezgahı gibi ekipmanlarla gemilerin gerek inşa hizmeti, gerekse karaya çekilip bakım onarımının yapılmasında, her türlü olanağı sağlamakta ve deneyimli kadrosu ile gerçekleştirmektedir.